UA

Луганська обл. м.Рубіжне, вул. Почаївська, 9

+38 (050) 471-29-38

УЗД (запис): +38 (050) 304-62-54

Новини

28.07.2019

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

Всесвітній день боротьби з гепатитом проводиться щорічно 28 липня під егідою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. Основною метою Дня є прагнення збільшити кількість населення, що знає про загрозу різних форм гепатиту.
 
Першим девізом Дня в 2008 році стала фраза «Я 12-й?» ( «Am I number 12?»), Підкреслює неймовірну поширеність захворювання - їм заражений кожен 12-й житель Землі.
Щорічно від гепатиту помирає більше мільйона чоловік, що також перевершує показники ВІЛ і онкологічних захворювань. Хронічний гепатит без лікування може протягом 15-30 років приводити до цирозу і раку печінки.
Вірусний гепатит - це запальне захворювання, що розвивається при впливі специфічних вірусів на клітини печінки і призводить до їх загибелі. Виявлено дві великі групи вірусних гепатитів.
Перша група - вірусні гепатити А (хвороба Боткіна) та Е. Зараження відбувається при вживанні води і їжі, інфікованої вірусом гепатиту, контактно-побутовим шляхом (від людини з будь-якими проявами хвороби). Цю групу гепатитів називають хворобою брудних рук.
Друга група - вірусні гепатити, що передаються в результаті контактів з кров'ю інфікованої людини, при сексуальних контактах і ін'єкціях. До них відносяться гепатити В, С і D
Велика частина інфікованих людей не підозрюють про зараження, так як захворювання може протікати безсимптомно. В цьому випадку гепатит діагностується тільки при лабораторному дослідженні крові.
Аналізи на виявлення гепатитів можуть бути якісними (вони вказують на наявність або відсутність вірусу в крові) або кількісними (встановлюють форму захворювання, допомагають контролювати перебіг хвороби і ефективність терапії).
У клініко-діагностичному центрі «Фармбіотест» Ви можете здати спеціалізовані біохімічні аналізи крові, які дозволять визначити не тільки факт наявності у Вас захворювання гепатитом, а й оцінити активність вірусних процесів. А це, в свою чергу, допоможе оцінити ризики виникнення цирозу і раку печінки.
Інтерпретувати аналізи і ставити діагноз може тільки лікар.
ВАЖЛИВО! Лише рання діагностика і своєчасне лікування може запобігти ускладненням захворювання, а також зараження членів сім'ї та інших людей.
Піклуємося про головне!
 

Новини