UA

Луганська обл. м. Рубіжне, вул. Почаївська, 9

+38 (050) 471-29-38

УЗД (запис): +38 (050) 304-62-54 (Рубіжне); +38 (050) 326-72-17 (Сєвєродонецьк)

Новини

29.01.2021

Клініко-діагностичний центр «ФАРМБІОТЕСТ» з Рубіжного успішно підтвердив якість лабораторних досліджень на всеукраїнському рівні

Клініко-діагностичний центр «ФАРМБІОТЕСТ» в черговий раз підтвердив якість лабораторних досліджень в рамках Програми «Міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань», координаторами якої є Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України та Український референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології.

Клініко-діагностичний центр «ФАРМБІОТЕСТ» регулярно здійснює як внутрішній, так і зовнішній контроль якості проведених лабораторних досліджень. Внутрішній контроль відбувається щодня. Для проведення зовнішнього контролю якості два рази на рік «ФАРМБІОТЕСТ» аналізує контрольні зразки, отримані з референс-лабораторії, та відправляє результати для підтвердження якості в Український референс-центр.

Як зазначив головний лікар КДЦ «ФАРМБІОТЕСТ» Григорій Цапко, для перевірки обираються лабораторні дослідження, що виконуються регулярно і є критично важливими для оцінки стану людини. «Обов’язковими для контролю якості є загальний розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, а також імуноферментні дослідження, які ми виконуємо, наприклад, онкомаркери, маркери інфекційних захворювань: гепатит С, гепатит В, та інші», - пояснив Григорій Цапко.

Процедура зовнішнього оцінювання якості лабораторних досліджень є дорогою, але необов'язковою, і проводиться з ініціативи самої лабораторії.

«За кожним дослідженням стоїть здоров’я людини. Ми постійно спостерігаємо збільшення кількості людей, які звертаються до нас, щоб здати аналізи. Це говорить про те, що пацієнти та лікарі довіряють нам. Тому ми робимо все від нас залежне, щоб виправдати цю довіру якістю своєї роботи, отже, зовнішній контроль є невід’ємною процедурою, впровадження якої забезпечує високий рівень послуг, які ми надаємо населенню.», - резюмував головний лікар КДЦ «ФАРМБІОТЕСТ» Григорій Цапко.

Новини